Átjelentkezés – nyílt nap

Nem minden gyermeknek ugyanarra az iskolára van szüksége.

A Da Vinci Suli azoknak a családoknak jó választás, akik többet szeretnének gyermeküknek az átlagos állami oktatásnál: valódi figyelmet, gondolkodásközpontú tanulást és inspiráló pedagógiai közeget.

  • maximum 16 fős osztályok
  • stresszmentes, mégis következetes tanulás
  • fejlődés fókuszú szemlélet
  • mindezt elhivatott pedagógusok támogatásával

Jelentkezés nyílt napra

2026. május 28., 8:30 óra

Sok család érzi, hogy valami nem működik…

Van, amikor a gyermekünk:

  • egyre motiválatlanabb,
  • szorong az iskola miatt,
  • nem mer kérdezni,
  • elveszíti az önbizalmát,
  • vagy egyszerűen „eltűnik” egy nagy rendszerben.

Sokszor ilyenkor a gyerekek kezdik elhinni, hogy velük van a probléma.

Pedig lehet, hogy csak nem abban a közegben tanul, ahol igazán fejlődni tudna.

 

Mi a Da Vinci Suliban abban hiszünk, hogy a gyerekek akkor fejlődnek, ha ismerik őket.

Kis létszám és valódi figyelem
A maximum 16 fős osztályokban minden gyermek látható és számít.

Stresszmentes tanulási környezet
Nálunk a megértés fontosabb, mint a rohanás. Nem csupán átveszik a tananyagot, meg is értik azt.

Komplex tudás, biztos alapok
Mindent megtanulnak, amit az állami oktatásban elvárnának tőlük – érthetően és izgalmas projektekbe ágyazva.

Partneri kapcsolat a gyerekkel és a szülőkkel
A tanulás közös munka, nem egyirányú utasítás. A gyerek és a szülők nem „fegyelmezendő vagy megoldandó problémák”, hanem partnerek.

Biztonság és követelmény együtt
Nyugodt tanulási környezetet biztosítunk, világos elvárásokkal.

Alsó tagozat: miért fontos a tanulás élménye?

A jövőbeli sikereinket nagyon erősen meghatározza, hogy képesek vagyunk-e alkalmazkodni a gyorsan változó környezetünkhöz, azaz képesek vagyunk-e új dolgokat elsajátítani.


Gyermekként az első iskolai évek meghatározzák, hogyan viszonyulunk a tanuláshoz…

A Da Vinci Suliban:

  • figyelünk az egyéni tempóra,
  • megőrizzük a kíváncsiságot,
  • biztonságos tanulási környezetet építünk,
  • és stabil alapokat adunk.

Kevesebb stresszt kínálunk és több gondolkodást…

Leonardo Da Vinci élete
Leonardo Da Vinci élete

Felső tagozat: amikor újra lehet kapcsolódni a tanuláshoz

Sok felsős diáknál nem a képesség tűnik el, hanem a motiváció…

A Da Vinci Suliban:

  • gondolkodásra építünk,
  • mentorálunk,
  • támogatjuk az önállóságot,
  • és segítünk visszaszerezni az önbizalmat.

A cél nem csupán a jobb teljesítmény, hanem az önálló gondolkodás.

Jelentkezés nyílt napra

2026. május 28., 8:30 óra

Az iskolánk nem való mindenkinek…

Fontosnak tartjuk az őszinteséget. A Da Vinci Suli nem univerzális megoldás, hanem tudatos választás. Akkor működik igazán, ha a család szemlélete találkozik a miénkkel.

A Da Vinci Suli nem ideális választás, ha:

  • elsődlegesen a jegyeket és az azonnali teljesítményt tartjátok fontosnak – a lényeg, hogy „5-ös legyen”,

  • olyan iskolát kerestek, ahol a fegyelem fő eszköze a nyomás vagy a büntetés – tanulja csak meg, hol a helye,

  • azt várjátok, hogy minden gyerek pontosan ugyanabban az ütemben haladjon – fontos, hogy másokhoz képest hol tart a gyerekem,

  • a gyermek önálló gondolkodását inkább kockázatnak, mint értéknek látjátok – álljon be a sorba,

  • nem tartjátok fontosnak a szülő–pedagógus-diák együttműködését – majd az iskolában megnevelik.

Viszont jó helyen jártok, ha:

  • hosszú távon gondolkodtok gyermeketek fejlődéséről,

  • fontos Nektek, hogy a gyermeketek értse, amit tanul,

  • nyugodt, biztonságos, de igényes iskolát kerestek,

  • hisztek a kíváncsiság és a gondolkodás erejében,

  • partnerként szeretnétek együttműködni az iskolával.

A Da Vinci Suli azoknak a családoknak való, akik hosszú távon gondolkodnak és értéket keresnek…

Ismerjetek meg minket személyesen – nyílt nap a Da Vinci Suliban 

2026. május 28-án, 8:30-tól

A nyílt napon:

  • találkozhattok pedagógusainkkal,
  • megismerhetitek a szemléletünket,
  • kérdezhettek,
  • és képet kaphattok arról, milyen közeg várja a gyermekedet

A legjobb döntések személyes élményből születnek…

Helyszín:
Da Vinci Tehetséggondozó Általános Iskola
2800 Tatabánya, Stúdium tér 1.

További információ:
Darabos Dóra (igazgató): +36 20 454 3662

Jelentkezés nyílt napra

2026. május 28., 8:30 óra

Szülői vélemények a suliról

Jó szívvel ajánlom a sulit, hiszen nagyon szeretjük. Amiért a leginkább: tapasztalati úton való tanulás, kis létszám, emelt szintű angol, szeretetteljes közeg, olyan készségeket, kompetenciákat erősít, amire az élet minden területén szükség van (együttműködés, problémamegoldás, projekt szemlélet, prezentáció stb).”

Tisztelettel kezelitek a gyerekek, és ezt kapjátok vissza. A tiszteletet nem a magázásban rejlik. Nagyon hiszek abban, hogy amit beleadsz egy gyerekbe, azt vissza fogod kapni. Eddig azt gondoltam, hogy elegendő ha otthon van egy szerető család, de a magyar gyerekek tényleg nagyon sok időt töltenek egy intézményben és ez sajnos egy elég nagy nyomot hagy rajtuk. Nem mindegy, hogyan néz ki a nyom.”

Erre lenne szüksége minden gyereknek.

Azt kapják, amit ennyi idősen minden gyereknek kapnia kellene. A kritikus gondolkodás, eltérő nézőpontok nem csak toleráltak, hanem értékeltek is! Nem versenyistálló, játszva tanulnak meg mindent amire szükségük van, miközben gyerekek tudnak maradni. Amit és ahogyan tanulnak az az életre készíti fel őket, nem pedig értelmetlen követelményeknek történő megfelelésre – mégis tudják amit kell.

Családias, gyermekközpontú, egyedileg figyeltek minden gyerekre, mindenki mosolygós-vidám (tanár-diák). Megmaradhat gyermeknek a gyerek. Van időnk otthon játszani. Az iskolába meg játszva tanultok. Minden nap kint vagytok a szabad levegőn. Csapatjátékra, kooperációra tanítjátok a gyerekeket. Van úszás, jóga, angol. Más iskolában ez mind külön délutáni óra lenne.

Azért ajánlom a sulit, mert: gyermekközpontú az oktatás; az egyéni igények előtérben vannak; van lehetőség csoportmunkára; az érzelmi intelligencia fejlesztése is fókuszt kap; a pedagógusok és szülők között van kapcsolat, dilemmákat, kérdéseket meg lehet beszélni.

Az alacsony osztálylétszám miatt 2 hónap után a fogadóórán úgy beszélt a tanár a gyerekemről, mintha sok éve ismerné már jól. Szüleim mindketten pedagógusok, és meggyőztek az itt tapasztaltak.

Kis létszám, szeretet, törődés, egy nagy család, egyéni fejlesztés, hasznos tudás, élmények, valóban gyerekközpontú, fantasztikus pedagógusok.

Érezhető a jószándék, a jó energiák jó szakmaisággal találkoznak, nekünk ez nagyon fontos. Szeretjük.

„Mert annyira természetes, hogy néha el sem hiszem, ez tényleg lehetséges? Egy hely, ahol a gyerekekkel együtt élnek és megannyi módon tudást csepegtetnek. Játékosan számolnak, ritmusosan olvasnak, projekteket terveznek, melyeket kacagva és tartalommal megtöltve véghez is visznek. Itt TÉNYLEG szabad gyereknek lenni, a széllel futóversenyre kelni, a számokkal játékosan ismerkedni, elrontani és újra megpróbálni, a rajzot is van idő befejezni, kérdéseket szabad feltenni, érzéseket meg lehet osztani, mert ez egy olyan hely, ahol tisztelve van minden Ember.”